به گزارش خبرنگار ایلنا، یازدهمین دوره مسابقه جهانی عکس آل ثانی کشور "قطر – اتریش" در دو بخش آزاد و احساسات انسانی برگزار شد. این جشنواره زیرنظر فدراسیون عکاسی، انجمن عکس آمریکا، وزارت هنر قطر برگزار شده که داوری و قضاوت آثار زیر نظر داوران بین‌الملی در کشور اتریش انجام شد
 
از بین این هنرمندان ایرانی؛ احمد ریحان، افشین آذریان و محمد گلچین در بین برندگان این جشنواره جهانی هستند که تصاویر آثار و نامشان در سایت این جشنواره به چشم می‌خورد.
در اين جشنواره به جز ایران از كشورهاي ويتنام‏‌، آرژانتين‏، ژاپن‏، عمان، آلمان، استراليا، هنگ كنگ، قطر، ايران، سوئيس، انگلستان، مصر، بحرين آمريكا نيوزلند و... نیز شرکت کرده و به عنوان برگزیده اعلام شده‌اند.

مي‌توان این جشنواره را ازنظر تعداد جوایز به عنوان یکی از بزرگترین و پرجایزه‌ترین جشنواره‌های جهان دانست به طوری که برگزارکنندگان این جشنواره هشتاد هزار دلار جایزه نقدی به همراه دهها نشان افتخار و جوایز نقدی در جشنواره بزرگ آل ثانی 2011 کشور قطر درنظر گرفته‌اند.

جشنواره جهانی عکس آل ثانی به نمایندگی از انجمن عکاسی قطر و حاکم قطر(آل ثانی) در کشور اتریش برگزار می‌شود. در جشنواره سال 2008 و 2009 آل ثانی تعداد زیادی از عکاسان ایرانی به بخش مسابقه راه یافتند.